L’IES Puig de sa Font guardonat amb el premi Sa Gota d’Oli

El nostre centre va rebre el 22 d’octubre el premi Sa Gota d’Oli que concedeix el Consell Regulador de la Denominació d’Origen Oli de Mallorca juntament amb el Consell de Mallorca. Aquest guardó reconeix persones, entitats o institucions que amb la seva tasca difonen l’oli d’oliva de Mallorca i promouen el seu consum.

Enguany, els guardons Gota d’Oli han estat per als centres educatius que imparteixen els estudis de cuina i restauració, entre els quals es troba el nostre centre.

L’acte de lliurament dels guardons ha estat presidit per la presidenta del Consell, Catalina Cladera i han assistit també el president del Consell Regulador de l’Oli de Mallorca, Sebastià Solivellas Salvà, el conseller de Promoció Econòmica i Desenvolupament Local, Jaume Alzamora i la consellera d’Agricultura, Pesca i Alimentació del Govern de les Illes Balears, Mae de la Concha.